sobota 4. července 2020 Prokop

Za vyloupení obchodu ve vyhlášeném nouzovém stavu republiky hrozí muži až osm let vězení

Sedmadvacetiletý muž hodil do výlohy obchodu v Sokolově kámen a poté se snažil odcizit mobilní telefon, tablet, notebook a nakonec si chtěl odnést i pokladnu. Utéct policistům už ale nestihl. Nakonec putoval do vazební cely.

V současné době je vyhlášen nouzový stav pro území České republiky v souvislosti s výskytem koronaviru. Většinou lidé projevují obrovskou dávku solidarity, lidé si pomáhají a chtějí táhnout za jeden provaz. Toto si vůbec nepřipouštěl sedmadvacetiletý muž ze Sokolovska. Ten se naopak pravděpodobně snažil využít této skutečnosti a vloupal se do uzavřené prodejny v Sokolově

„Ve včerejších nočních hodinách kamenem rozbil skleněnou výplň vstupních dveří a poté vniknout dovnitř uzavřeného obchodu. Po prohledání prodejny z ní chtěl odcizit vše co mu přišlo pod ruku. Bral například mobilní telefon, tablet, notebook a další příslušenství k PC v celkové hodnotě téměř 13 tisíc korun. Odcizit chtěl i pokladnu, ve které bylo uloženo téměř dva tisíce korun. Díky včasnému zákroku policistů byl zloděj přímo při činu zadržen a následně odvezen na policejní služebnu k provedení nezbytných procesních úkonů,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová. 

Na poškozených dveřích způsobil majiteli prodejny škodu přesahující 15 tisíc korun. Sokolovští kriminalisté pachatele obvinili ze spáchání zločinu Krádež spáchaného v souběhu s přečinem Poškození cizí věci. Během dnešního dne podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby.

„Ten jej akceptoval a soudce během dnešního dne poslal 27letého muže do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, neboť se takového činu dopustil za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu, za živelné pohromy nebo jiné události vážně ohrožující život nebo zdraví lidí, veřejný pořádek nebo majetek,“ dodala mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky zloděj, krádež, policie, Sokolov, nouzový stav, vězení, vazba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.