neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Zprávy

Dvě vážné dopravní nehody a 30 lidí bez roušky, policisté se rozhodně nenudili

Opilý mladík boural v pátek večer Chebu. U Sadova se v podvečer zranil motorkář. Pro oba musel přiletět vrtulník. Při kontrolách dodržování nouzového stavu a omezení pohybu řešili policisté nejen roušky, ale i shromažďování osob na veřejnosti.

Nakažených lidí v našem kraji stále přibývá, aktuálně jich je 138, vyléčil se další člověk

Celkem třináct vyléčených a tři úmrtí. To je aktuální statistika karlovarských hygieniků. Ti evidují zvýšený počet provedených testů, kterých bylo k dnešnímu večeru provedeno 1415. V karanténě momentálně pobývá 43 osob.

Vybraná města se budou muset postarat o ubytování pro bezdomovce s nemocí COVID-19 nebo umístěných do karantény

Opatření se týkají obcí s rozšířenou působností a připravenost zajistit ubytování pro lidi bez domova a vykázané osoby s nařízenou karanténou či s onemocněním koronavirem jim uložil hejtman. Většina starostů má již taková místa vytipovaná.

Dopravu v lázeňském území Karlových Varů omezí výsuvné sloupky

Vedení krajského města chce regulovat počet automobilů projíždějících lázeňským územím. Proto se rozhodlo instalovat takzvané výsuvné sloupky. Jejich montáž začne v pondělí 6. dubna, kdy bude zcela uzavřen průjezd Zámeckým vrchem.

Markétina dopravní výchova je online, naučí i zabaví zároveň

Tým silniční bezpečnosti přichází s webovou aplikací, díky níž si žáci základních škol mohou z pohodlí domova procvičovat znalosti z dopravní výchovy. Na výběr mají z osmi okruhů, které dohromady zahrnují více než 900 testových otázek.

Hygienici v kraji evidují 124 pozitivních testů na koronavir, počet lidí v karanténě stoupá

Celkem bylo během jednoho dne otestováno dvě stě osob. Nakažených dnes přibylo jedenáct, celkově vyléčených je o dva více, tedy dvanáct. Do karantény umístili hygienici třicet osob. Počet úmrtí se dnes nezvýšil a stále platí, že v Karlovarském...

Pohled veřejnosti na Romy se mění. Situace je ale složitá všude ve světě, říká fotograf Lukáš Houdek

Až neuvěřitelně zní, kolika aktivitám se může jeden člověk věnovat. Příkladem je Lukáš Houdek, který je fotografem, publicistou, humanitárním pracovníkem a v neposlední řadě koordinátorem projektu HateFree Culture. O svých aktivitách se rozpovídal...

Bez roušky nejedeš a připrav si deset tisíc korun na pokutu

Dopravní podnik Karlovy Vary přistupuje k dalšímu opatřením, které má zajistit cestujícím ochranu a bezpečnosti při využívání městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Vedle důkladné očisty vozů i zastávek se spouští nová kampaň „Bez roušky...

V Sokolově mají věšákovec rouškovník, v Chebu se osvědčil rouškomat

Rozdíl mezi rouškovníkem a rouškomatem je jediný. V rouškomatu za ochranu dýchacích cest zaplatíte a z rouškovníku si ochranu jednoduše utrhnete. Vedení Sokolova věří, že se lidé budou chovat rozumně a nevezmou rouškovník útokem.

Vládou slibované peníze na silniční stavby se dálnice D6 Karlovy Vary – Praha nedotknou

Vláda České republiky slíbila poskytnout v souvislosti s epidemií koronaviru více finančních prostředků na silniční stavby. Tyto peníze se ale zřejmě nedotknou rozestavěné dálnice D 6 mezi Prahou a Karlovými Vary. ŘSD totiž nemá aktuálně...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.