čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Karlovarská nemocnice i záchranka dnes dostala první respirátory

První dodávku respirátorů dnes rozdělil kraj mezi nemocnici a záchrannou službu. Další ochranné pomůcky dostanou praktičtí lékaři a další pracovníci. Kraj zřídil infolinku ke krizovým opatřením v souvislosti s nouzovým stavem.

Dnes obdržel Karlovarský kraj první dodávku celkem 3276 kusů respirátorů typu FFP3 a FFP2 od Ministerstva zdravotnictví ČR. Z rozhodnutí státu jsou tyto ochranné pomůcky určeny pouze pro Karlovarskou krajskou nemocnici a pro Zdravotnickou záchrannou službu Karlovarského kraje. „Vedení kraje rozhodlo, že ze svých zásob dále uvolní 1320 kusů respirátorů pro praktické lékaře v celém regionu, po 100 kusech získají příspěvkové organizace kraje v oblasti sociálních služeb a terénní pečovatelské služby. Dalších 230 kusů pak kraj rozdělí mezi zařízení následné lůžkové péče,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková s tím, že v  rezervě kraje zůstane 500 kusů respirátorů.

Do nemocnic a záchranářům dopraví zásilku respirátorů zaměstnanci krajského úřadu, ordinace praktických lékařů začnou v pondělí 16. března 2020 zavážet krajští hasiči.

 „Dodávka respirátorů od ministerstva zdravotnictví je skutečně výhradně určena pro nemocnice a záchranku, ale my si uvědomujeme, že respirátory potřebují také praktičtí lékaři, kteří jsou denně v kontaktu s nemocnými pacienty. Proto kraj ze svých zásob uvolní respirátory i pro ně, pro lékařské pohotovostní služby, pro sociální služby a zařízení následné lůžkové péče. To, že jsme se předzásobili, se ukázalo jako velmi prozíravé, můžeme alespoň částečně poptávku po ochranných pomůckách uspokojit. Rád bych také zdůraznil, že jde o teprve první vlnu, další zásilku očekáváme příští týden,“ upřesnil hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Veškeré další informace mohou zdravotníci i veřejnost sledovat na stránkách Karlovarského kraje. „Připomínáme, že Karlovarským krajem byla zřízena nová linka ke krizovým opatřením v souvislosti s nouzovým stavem. Linka číslo 601 214 174 je v provozu denně od 8 do 15 hodin,“ dodala Jana Pavlíková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ZZSKK

Štítky koronavir, bezpečnost, Karlovarský kraj, hejtman, krizový štáb, respirátory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.