středa 12. srpna 2020 Klára

Silničáři narovnají nebezpečné serpentiny

Náklady na přeložku zhruba sedmi set metrů dlouhého úseky překračují dvacet milionů korun. Stavební práce začnou v srpnu a skončí za rok. Realizace je rozdělena do dvou etap.

Karlovarský kraj zmodernizuje silnici II/207 v úseku Brložec – Lažany. Projekt řeší kompletní přeložku stávajících serpentin, díky které dojde k jejich částečnému vyrovnání a zbezpečnění. Stavba zahrnuje modernizaci a novostavbu komunikace v celkové délce téměř sedmi set metrů.    

„Zčásti se jedná o vytvoření úplně nové komunikace. Dojde k razantnímu zbezpečnění silnice a k větší přehlednosti úseku. V současné chvíli jsou zde serpentiny, které budeme částečně narovnávat, aby nedocházelo k nehodám. Nejde o vyloženě rizikový úsek, ale když už spravujeme nebo rekonstruujeme nějakou silnici, tak se vždy snažíme vymyslet způsob, jak ji ještě více zbezpečnit,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Martin Hurajčík (ANO).        

Úsek, plánované stavby je rozdělen do dvou částí. V jedné z nich dojde ke kompletní rekonstrukci stávající komunikace, ve druhé části vznikne narovnáním serpentin nová silnice.

„Stavbu provede firma z Loun. Práce by měly začít v srpnu, jejich dokončení je pak naplánované na srpen roku 2021. Předpokládané náklady činí téměř 20,5 milionu korun bez DPH,“ doplnila Jitka Čmoková, mluvčí krajského úřadu Karlovarského kraje.

Částečného narovnání by se v budoucnu měly dočkat i nebezpečné serpentiny nad Bečovem nad Teplou ve směru na Plzeň. Tento projekt je rovněž připraven a dostává reálné obrysy. Kraj má na seznamu i některé další úseky, které by bylo třeba upravit.       

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky silnice, serpentina, oprava, bezpečnost, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.