pondělí 13. července 2020 Markéta

U hospody Kulatá bába se začne sportovat

Ostrovská radnice chce postavit multifunkční hřiště na travnaté ploše u zimního stadionu. V současné době se připravuje projekt, stavba má začít v červenci. Peníze na realizaci poskytla společnost, která v průmyslové zóně vlastní pozemek, na kterém ale nic nevybudovala.

„Sportoviště u Kulaté báby bude mít parametry na několik sportů. Půjde o hřiště s umělým povrchem, na kterém se bude hrát malý fotbal, basketbal a volejbal,“ uvedl starosta města Jan Bureš.

Předpokládané náklady na stavbu sportoviště jsou necelých pět milionů korun. Dva miliony poskytne město ze svého rozpočtu a tři miliony město získalo jako dar od společnosti Mahle.

„Ta v naší průmyslové zóně vlastní pozemek, na kterém měla být postavena výrobní hala. To ale společnost nedodržela a navíc chce pozemek prodat. My jsme tam měli předkupní právo a tak jsme se dohodli na určité kompenzaci ve výši tří milionů korun. A tyto peníze použijeme na stavbu hřiště,“ doplnil starosta s tím, že v současné době je vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele.

To skončí 18. května a stavět by se u hospody Kulatá bába mělo začít na začátku července. Hotovo pak má být do konce září a nové hřiště bude provozovat Městský dům dětí a mládeže, který zajišťuje i provoz zimního stadionu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky hřiště, sport, Ostrov, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.