úterý 22. září 2020 Darina

Mladý lupič byl policisty rychle dopaden a dnes už sedí ve vazební věznici

Mladý muž zaútočil v Aši na ulici na neznámého muže a snažil se mu ukrást peněženku. To se mu nepovedlo, tak zcizil mobil a snažil se utéct. Rychlý zásah policistů i okradeného mu ale nedovolil se z lupu dlouho radovat.

Teprve osmnáctiletý muž z Tachova přistoupil v Aši kolem osmé hodiny večerní zezadu k náhodně procházejícímu muži, kterého bez jakéhokoliv předchozího kontaktu povalil na zem a snažil se mu vytáhnout z kapsy kalhot jeho peněženku.

„Po chvíli se mu to podařilo, ale napadený muž mu jí ihned vytrhl z rukou. Obviněný si následně všiml, že poškozenému muži při jeho útoku vypadl z ruky mobilní telefon. Na nic nečekal a využil své chvíle. Telefon zvedl a poté s ním z místa incidentu utekl pryč,“ popisuje incident policejní mluvčí Eva Valtová.

Okradený muž ale neváhal a ihned věc oznámil na policii. Díky rychlé a skvělé spolupráci policistů z obvodního oddělení Aš a chebských kriminalistů byl útočník vypátrán a následně zadržen.

„Poškozený muž při útoku pachatele utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření,“ dodala mluvčí.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Ten jej akceptoval a soudce poslal obviněného muže do vazební věznice. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky zloděj, loupež, Karlovarský kraj, Chebsko, vazební věznice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.