Cyklista spadl v Karlových Varech do řeky. Policisté mu poskytli první pomoc

Autoři | Foto Policie ČR

Nepříjemná nehoda zaměstnala v úterý odpoledne složky integrovaného záchranného systému v centru Karlových Varů. Na Mírovém náměstí havaroval devětasedmdesátiletý cyklista, který následně spadl z několika metrů do řeky Teplé. Na místě mu první pomoc poskytli policisté.

K události došlo krátce před 14. hodinou. Po oznámení na místo okamžitě vyrazili policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město. Senior podle dosavadních zjištění z dosud neznámých příčin havaroval na jízdním kole a po pádu do řeky utrpěl zranění. V době příjezdu hlídky už byl u zraněného svědek, který mu přispěchal na pomoc.

„Policisté využili teleskopický žebřík, dostali se ke zraněnému devětasedmdesátiletému muži, kterému následně poskytli první pomoc. Senior byl po celou dobu při vědomí, s policisty komunikoval a po poskytnutí první pomoci byl ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem předán do péče Zdravotnické záchranné služby,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Jen několik minut před tímto zásahem přitom policisté řešili požár sauny v jednom z karlovarských hotelů. „I tato situace ukazuje, že policisté během výkonu služby mohou řešit naprosto rozdílné situace. Od mimořádných situací až po poskytování první pomoci,“ doplnil Jan Bílek.

Policie zároveň poděkovala všem, kteří se na záchraně zraněného muže podíleli, především svědkovi, jenž neváhal a za seniorem do řeky slezl.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky první pomoc, Karlovy Vary, cyklista, Jan Bílek, nehoda, IZS

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.