St 19. 8. 2026Ludvík
Krimi

Kriminalisté rozbili obchod s pervitinem na Chebsku

Michael Daněk2 minuty čtení2. 8. 2026, 7:15
Kriminalisté rozbili obchod s pervitinem na Chebsku
Kriminalisté rozbili obchod s pervitinem na Chebsku · Foto: Policie ČR

Kriminalisté z Karlovarského kraje rozkryli případ rozsáhlého obchodu s pervitinem. Zadrželi dva muže ve věku 52 a 65 let, kteří podle vyšetřovatelů obchodovali s drogami. Starší z dvojice měl doma ukrývat více než dva kilogramy omamných látek a policisté při zásahu zajistili také hotovost v řádu několika milionů korun. Oba obvinění skončili ve vazbě.

Podle policie se muži setkali v sobotu 25. července poblíž čerpací stanice na Chebsku. Po předchozí telefonické domluvě měl dvaapadesátiletý muž od staršího z dvojice koupit téměř 70 gramů pervitinu. Kriminalisté oba zadrželi bezprostředně po uskutečnění obchodu přímo v jejich osobních vozidlech.

„Ve vozidle dvaapadesátiletého muže kriminalisté při prohlídce nalezli dvě igelitové přepravky s nažloutlou krystalickou látkou. Předběžným vyjádřením byla v těchto látkách prokázána přítomnost metamfetaminu, tedy pervitinu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Při prohlídce vozidla pětašedesátiletého muže policisté zajistili peníze pocházející podle vyšetřovatelů z prodeje drog. Následná domovní prohlídka odhalila plastové přepravky s více než dvěma kilogramy bílé krystalické látky obsahující pervitin a kokain. „V rámci domovní prohlídky kriminalisté zajistili i finanční hotovost v řádech několika milionů korun,“ doplnil Kopřiva.

Mladší z obviněných čelí stíhání pro přečin neoprávněné výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, starší muž je obviněn ze zvlášť závažného zločinu. Oba byli na návrh státního zástupce vzati do vazby. Dvaapadesátiletému hrozí v případě prokázání viny až pět let vězení, pětašedesátiletému až deset let. Policie zároveň nevylučuje rozšíření trestního stíhání po dokončení expertiz zajištěných drog. Vzhledem k jejich množství by se právní kvalifikace mohla zpřísnit a staršímu z obviněných by pak hrozilo pět až dvanáct let za mřížemi.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Na letišti v Chebu se představí Mustang, Corsair i akrobat Šonka na dvou strojíchSpolečnost

Na letišti v Chebu se představí Mustang, Corsair i akrobat Šonka na dvou strojích

Na historické letouny i svižná akrobatická letadla se chystá nebe nad Chebem poslední srpnový víkend 29. a 30. srpna. Na chebském letišti se uskuteční 10. ročník Leteckého dne. Chystají se četná letecká vystoupení. Na dvou strojích se představí i akrobatický pilot, letecký instruktor a mistr světa Martin Šonka. Novinářům dnes představili program pořadatelé akce.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook