Řidič BMW předjížděl přes plnou čáru. Vyfasoval pokutu i šest trestných bodů

Autoři | Foto Policie ČR

Nebezpečné předjíždění v úseku, kde už v minulosti došlo k několika dopravním nehodám, odhalili chebští dopravní policisté při pondělní kontrole na silnici I/21 mezi Chebem a Mariánskými Lázněmi. Čtyřicetiletý řidič vozu BMW nerespektoval zákaz předjíždění ani vodorovné dopravní značení. Za přestupek dostal na místě pokutu 5 500 korun a přišel o šest trestných bodů.

K incidentu došlo v pondělí 27. července krátce po 13:30 před obcí Dolní Žandov. Policisté projížděli po silnici I/21 směrem z Chebu do Mariánských Lázní, když si všimli protijedoucího BMW. Jeho řidič začal předjíždět nákladní automobil, přestože se nacházel v úseku se zákazem předjíždění a během manévru přejel dvojitou souvislou čáru.

„Nerespektoval při tom dopravní značení zákaz předjíždění, kdy dále při předjíždění přejel dvojitou podélnou souvislou čáru. Tento nebezpečný manévr navíc provedl v místech, kde již v minulosti došlo k několika dopravním nehodám,“ uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Policisté se za vozidlem vydali a zastavili ho. Přestupek vyřešili na místě uložením pokuty ve výši 5 500 korun. Řidič navíc přišel o šest trestných bodů. Dechová zkouška na alkohol byla negativní.

Policie zároveň připomněla, že dopravní nehody zůstávají v Karlovarském kraji vážným problémem. Od začátku letošního roku do konce června evidují policisté 1 206 nehod. Při nich se 32 lidí těžce zranilo a osm osob přišlo o život. Mezi nejčastější příčiny vážných a tragických nehod patří podle policie nevěnování se řízení a nepřizpůsobení rychlosti.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky BMW, silnice, Cheb, Mariánské Lázně, Policie ČR

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.