pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Žena si půjčovala peníze na základě falešných údajů. Škoda je 360 tisíc

Škodu přesahující 360 tisíc měla způsobit žena ze Sokolova, která uzavírala několik úvěrů. Uváděla všek nepravdivé informace. Kdyby uvedla správné, peníze by nedostala. Teď jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Sokolově zahájili trestní stíhání třiatřicetileté ženy ze Sokolova. Obvinili ji ze spáchání pokračujícího přečinu úvěrového podvodu.

„Obviněná žena měla od října do prosince roku 2020 nejméně ve 12 případech prostřednictvím internetu uzavřít s nebankovními institucemi smlouvy o úvěrech. Při uzavírání těchto smluv měla uvádět nepravdivé údaje o svých měsíčních výdajích týkajících se splátek jiných úvěrů. Úvěry jí na základě sdělených nepravdivých informací společnosti poskytly. Žena si však byla vědoma toho, že pokud by uvedla pravdivé údaje, úvěry by jí poskytnuty nebyly,“ shrnula policejní mluvčí Kateřina Pešková

Žena měla způsobit škodu více než 360 tisíc korun. V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky policie, vyšetřování, úvěr, krimi

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.