čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlovarském kraji je čtrnáct set lidí nemocných covid-19

Pokles počtu nakažených se zpomalil. Během uplynulého týdne se počet nemocných snížil o tři sta padesát případů. Dobré je, že se výrazně snížil i počet úmrtí v souvislosti s touto nemocí. Za posledních sedm dní zemřelo osm osob.

„Celkem evidujeme v Karlovarském kraji 1418 nemocných covid-19. Nejvíce jich je na Sokolovsku a to 588. Na Karlovarsku jich je 522 a na Chebsku 315,“ popisuje aktuální situaci Michaela Zajíčková, mluvčí krajské hygienické stanice.

Co se týká počtu zemřelých v souvislosti s nákazou koronavirem tak ten za posledních sedm dní stoup o osm lidí. Na Sokolovsku nezemřel v uplynulém týdnu nikdo, na Chebsku tři lidé a na Karlovarsku pět. Celkem hygienici v Karlovarském kraji evidují 195 úmrtí.

„Celkem jsme již od začátku epidemie provedli a vyhodnotili 55 181 testů. Z nich bylo 10 375 pozitivních. Za posledních 24 hodin bylo provedeno a vyhodnoceno 147 testů,“ dodala mluvčí hygieny s tím, že celkem bylo uděleno 1336 karantén.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je v Karlovarském kraji aktuálně obsazeno 24 z celkových 35 lůžek intenzivní hospitalizační péče. Tento počet zatím nijak výrazně neklesá.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.