čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

V Karlovarském kraji je 250 lidí nakažených nemocí Covid-19

Během uplynulého týdne se situace na západě Čech velmi výrazně zhoršila. Denní nárůsty nemocných jsou v desítkách případů a ve Františkových Lázních museli hygienici vyhlásit mimořádné opatření.

„K nedělnímu večeru evidujeme 250 osob nakažených koronavirem. Nejhorší je situace na Chebsku, kde je aktuálně nemocných 133 osob. V okrese Karlovy Vary je to 82 a na Sokolovsku 35. Pozitivním faktem ale je, že se nám od jara nezvýšil počet úmrtí v souvislosti s nemocí Covid-19 a jejich počet stále zůstává na čísle 39,“ uvedla Michaela Zajíčková, mluvčí krajského hygienické stanice s tím, že největší problém byl v minulých dnech ve Františkových Lázních, kde hygienici vyhlásili mimořádné opatření.

V kraji se o víkendu opět testovalo o něco méně, než ve všedních dnech. Za včerejšek bylo odebráno a vyhodnoceno 142 testů. Celkový počet provedených testů je 19 241. Zatímco počty nemocných stoupají vcelku rychle, počty vyléčených zase tak rychle nerostou.  „Celkem se v kraji z této nemoci od začátku pandemie vyléčilo 506 lidí. Nakazilo se přitom už 795 osob,“ dodala mluvčí hygieny s tím, že vzrostl také počet udělených karantén, kterých od jara hygienici udělili už 981.

Nejvíce zasaženou skupinou osob jsou lidé ve věku od 24 do 65 let. Následují senioři starší 65 let a poté mládež mezi 15 a 24 roky. Z pohledu pohlaví se v Karlovarském kraji nakazilo 418 žen a 377 mužů.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.