Dnes, 06:55
Karlovarský kraj i v prvním letošním čtvrtletí patří mezi nejvyhledávanější turistické regiony v Česku. Zájem turistů navíc vykazuje vzestupný trend.
Karlovarsko je aktuálně čtvrtým nejvíce navštěvovaným regionem v zemi, za první tři měsíce přijelo 304 tisíc lidí, což je sedm procent ze všech turistů v Česku. Počet hostů v hotelech v Karlovarském kraji meziročně vzrostl o necelá tři procenta, počet přenocování o více než dvě procenta.
„Karlovarský kraj dlouhodobě potvrzuje svou silnou pozici na mapě českého cestovního ruchu. Výsledky zároveň ukazují, že náš region zůstává atraktivní destinací pro delší pobyty spojené s lázeňstvím, wellness a odpočinkem,“ uvedla náměstkyně hejtmana s gescí v oblasti cestovního ruchu a lázeňství Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
Na pozitivním vývoji se významnou měrou podílí zahraniční návštěvníci. Bylo jich o 4,5 procent více než loni, počet domácích hostů se přitom zvýšil jen o sedm desetin procenta. „Zahraniční klientela zároveň generovala více než 61 procent všech přenocování v kraji, což je druhý nejvyšší podíl v České republice po hlavním městě Praze,“ sdělila mluvčí krajského úřadu Jitka Čmoková.
Hosté přitom v hromadných ubytovacích zařízeních dohromady strávili 1,136 milionu nocí. Karlovarský kraj se také může pochlubit nejdelší průměrnou dobou pobytu mezi všemi regiony v republice, je to necelých pět dní.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?