sobota 4. července 2020 Prokop

Školám chybí kvalitní učitelé, pomoci by mohl nový projekt Pedagogické fakulty

Propojit školy a absolventy, to si dala za cíl Fakulta pedagogická v Plzni. Vznikla tak facebooková skupina Volná místa na školách v Plzeňském a Karlovarském kraji. Užším propojením se školami chce fakulta přispět ke zvýšení kvality školství v regionu.

,,Skupina funguje jako jakási burza pracovních míst ve školství Plzeňského a Karlovarského kraje. Naším cílem bylo sjednotit komunikační kanál pro instituce a uchazeče ze spádových oblastí naší univerzity,“ říká proděkanka Fakulty pedagogické pro vnější vztahy a celoživotní vzdělávání Michaela Voltrová. Podle ní podobná platforma v západočeském regionu chyběla. Absolventi na ni mohou vkládat poptávky po volných pracovních místech a školy a další organizace zaměřené na vzdělávání a volný čas je naopak mohou oslovovat se svými nabídkami.

Skupina už teď čítá skoro 400 členů. Na stránce je možné nalézt nabídky na pozice učitelů pro první i druhý stupeň základní školy. Žádaní jsou matikáři i učitelé cizích jazyků. „Školy nás často kontaktují ve snaze získat mezi našimi absolventy či ještě studenty posily učitelského sboru. Domníváme se, že facebooková skupina bude místem, kde se s nimi spojí velmi snadno a rychle,“ dodává Michaela Voltrová

O této možnost vzájemného propojení bude ještě Fakulta pedagogická základní a střední školy informovat elektronicky. Zároveň doufají, že toho sdílení pomůže vyřešit problém s nedostatkem učitelů s odpovídající kvalifikací. Podle Voltrové totiž vyučuje v Plzeňském kraji 10 procent učitelů předměty, pro které nemají aprobaci. V Karlovarském kraji probíhá pod vedením pedagogů bez odpovídající aprobace téměř polovina výuky na druhém stupni základních škol.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ZČU

Štítky škola, vzdělání, učitelé, fakulta pedagogická, ZČU, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.