sobota 15. srpna 2020 Hana

Města začala plnit rozhodnutí hejtmana, ubytování pro nakažené bezdomovce mají připraveno

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis rozhodl na konci minulého týdne o nutnosti připravit se na možnou nákazu nebo karanténu mezi lidmi žijícími na ulici. Vyzval proto starosty obcí s rozšířenou působností, aby taková zařízení připravila. Jeho prosba je splněna.

Na výzvu reagovalo vedení Chebu, kde místostarosta Jiří Černý ujistil, že mají takové prostory vytipovány tři a dokáží v případě nutnosti ubytovat až sto padesát lidí. „Problém se totiž nemusí týkat jen bezdomovců, může jít i o takzvaně vykázané osoby nebo ty, kdo mají nařízenu karanténu a nechtějí nebo nemohou pobývat se svou rodinou. Na vše jsme připraveni,“ uvedl Jiří Černý.

O splnění rozhodnutí hejtmana informoval i Sokolov. „V Sokolově bylo ve hře několik lokalit a zvažovalo se, zda využít nějakou budovu nebo stan. Nakonec byl vybrán v současnosti nevyužívaný objekt v okrajové části města, který je přitom dobře přístupný a oddělený od zástavby. S pomocí hasičů byl upraven a vybaven lehátky, jeho kapacita je více než deset míst a může být ještě rozšířena. Objekt je v současnosti prázdný, ale připravený pro daný účel,“ uved mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

V Karlových Varech řešili požadavky hejtmana ve spolupráci s Armádou spásy, která s touto skupinou osob pracuje celoročně. „U její pobočky v Sedleci je vybudovaný velkokapacitní stan, zajistili jsme přistavení mobilní toalety a sprchy, dodali jsme i ochranné pomůcky pro pracovníky Armády spásy, kteří obstarají péči o umístěné. Budeme se podílet na dodávkách stravy. Kontrolu a dohled bude vykonávat městská policie,“ sdělila mluvčí karlovarského magistrátu Helena Kyselá.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky bezdomovci, bezpečnost, Karlovarský kraj, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.