čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Experti upravovali čapí hnízdo na budově galerie knihovny uprostřed nádherného parku

Poslední letošní rekonstrukci a úpravu hnízda čápa bílého provedli plzeňští experti z Dobrovolného ekologického spolku - ochrana ptactva (DESOP) mimo svůj obvyklý region. Tentokrát vyrazili do Ostrova u Karlových Varů, aby snížili čapí hnízdo na budově galerie knihovny uprostřed nádherného parku.

„Celá akce se plánovala poměrně narychlo a podle předpovědi počasí, možnostech výškové techniky a spoluúčasti Hasičských záchranných sborů Karlovarského kraje. Původně jsme měli domluvenou plošinu, ta ale ve stanovený termín nemohla, tak jsme požádali o spolupráci profesionální hasiče HZS KK s tím, že naplánovaná místní hasičská technika musela mimořádně do servisu. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo hasičům poskytnout na akci třicetimetrový hasičský žebřík jednotky Dobrovolných hasičů z Chodova,“ uvedl Karel Makoň, šéf spolku DESOP.

„Díky perfektní koordinaci hasičů a jich pomoci a zároveň hlavně pak i příznivému počasí a povětrnostním podmínkám se nám podařilo čapí hnízdo za dvě hodiny snížit, uklidit střechu, vyčistit okapové žlaby a poměrně náročnou akci úspěšně zrealizovat,“ pochvaloval si Karel Makoň.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto DESOP / Karel Makoň

Štítky čapí hnízda, oprava čapích hnízd, DESOP, Karel Makoň, záchranná stanice živočichů, ekologický spolek, ochrana ptactva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.