neděle 20. září 2020 Oleg

Přemýšlíte jakou knihu si vzít na dovolenou? Máme pro vás několik tipů

Chebská knihovna sestavila přehled seznam knih, které putují takříkajíc z ruky do ruky. Pokud o jejich půjčení budete mít zájem, musíte se smířit s tím, že vyhlídnutá kniha se k vám hned tak nedostane.

„Mezi nejvíce poptávané tituly u žen patří román Aleny Mornštajnové Tiché roky, který je intimním rodinným dramatem popisujícím lidské charaktery a mnoho náhod. Tiché roky jsou stejně jako další velmi žádaný román této autorky, nazvaný Hana, silným a strhujícím způsobem vyprávěným příběhem, který si čtenáře podmaní od první do poslední stránky,“ popisuje ředitelka městské knihovny v Chebu Martina Kuželová.

Muži si nejčastěji půjčují a zamlouvají thriller Syn od autora Jo Nesbo. Druhou nejžádanější knihou je Křišťálový klíč od Vlastimila Vondrušky, která popisuje osudy jedné sklářské rodiny.  

„Nejmenší čtenáři si stále drží v oblibě Harryho Pottera a kámen mudrců od Joanne Rowling. Následuje Deník malého poseroutky. Zápisky Grega Heffleyho autora Jeffa Kinneyho,“ doplňuje ředitelka knihovny.

Určitou zajímavostí je, že i na dalších místech se objevuje řada českých autorů. U žen se stále těší velké oblibě Patrik Hartl s Nejlepším víkendem, u mužů je žádané třeba dílo Smrtící tajnosti Roberta Bryndzy a u dětí je rovněž velmi oblíbený Čtyřlístek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo15 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky knihovna, autor, čtenář, zájem, Karlovarský kraj, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.