pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Místo koledování mohli lidé na procházku do rezervace Soos

Mimořádné prohlídky venkovní naučné stezky nabídla o Velikonocích přírodní rezervace Soos u Františkových Lázní. Procházka tak návštěvníkům nahradila koledování, které by se kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemělo dít.

Oblíbené místo k výletům lákalo hlavně rodiny s dětmi. Auta ale přijížděla postupně, a tak se na více než kilometrové stezce hloučky netvořily. "Zatím za Velikonoce přišlo asi 300 lidí," řekla dnes dopoledne recepční v rezervaci Soos. Návštěvníci mohli využít sníženého vstupného. Dospělí zaplatili jen 50 korun, děti mohly na procházku zdarma.

Rezervace Soos prochází různými úpravami a rekunstrukcemi, a také proto bylo velikonoční zpřístupnění naučné stezky mimořádné. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 ale nebyly otevřené objekty muzea nebo toalety.

V Karlovarském kraji lidé na dnešní Velikonoční pondělí, které je za normálních okolností vyhrazeno setkávání a pomlázce, vesměs dodržovali doporučení, aby letos pomlázku zrušili. V Sokolově, Kynšperku nad Ohří nebo Chebu nebyl dopoledne zahlédnut žádný koledník. Pokud už někdo v liduprázdných ulicích byl, šlo většinou o lidi, kteří venčili psy.

Ale i další oblíbené turistické cíle, které lidé vyhledávají v době koronavirových opatření, zely dnes dopoledne prázdnotou. Například na rozhledně Cibulka u Krajkové na Sokolovsku, u níž o víkendu stává mnoho aut, bylo dnes dopoledne zcela prázdno.

Autoři | Foto živy kraj

Štítky ČR, koronavirus, příroda, Karlovarský kraj, Velikonoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.