úterý 2. června 2020 Jarmil

Mise vojáků v nemocnici Mariánské Lázně bude pokračovat

Pomoc vojáků v mariánskolázeňské nemocnici se prodlužuje. Důvodem ale není vznik nového ohniska epidemie nákazy koronavirem, ale nedostatek personálu, který se ještě z nemoci nezotavil. O pomoc požádal hejtman kraje přímo ministra obrany Lubomíra Metnara.

Nemocnice v Mariánských Lázních bude potřebovat pomoc vojáků i v příštích dnech. Původně měli vojáci ze západu Čech odcestovat už tuto neděli, jejich mise ale bude prodloužena.

„Vedení nemocnice se na mě dnes obrátilo s tím, zda bych mohl požádat ministra obrany Lubomíra Metnara o prodloužení pobytu vojáků, kteří měli vypomáhat v provozu mariánskolázeňské nemocnice do neděle 24. května 2020,“ sdělil hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Důvodem žádosti je přetrvávající absence zaměstnanců zotavujících se z nemoci COVID-19, která stále trápí vedení nemocnice Mariánské Lázně. Ministr je se situací v zařízení detailně seznámen, neboť ji osobně tuto středu navštívil. Během své návštěvy se setkal s pracujícími vojáky i vedením kraje.

„Ministr obratem zajistil prodloužení činnosti vojáků v nemocnici o další jeden týden. Musím ocenit rychlost, s jakou nám ministerstvo obrany vyšlo vstříc, a doufám, že teď už se podaří provoz tohoto zdravotnického zařízení postupně vrátit do běžného režimu,“ dodal hejtman.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto kr-karlovarsky

Štítky armáda, nemocice Mariánské Lázně, Karlobvarský kraj, hejtman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.