sobota 28. listopadu 2020 René

Cheb koupí od církve pozemky pro Průmyslový park II.

Cheb se dohodl s římskokatolickou církví na odkoupení pozemků, které město potřebuje pro přípravu Průmyslového parku II. Smlouvu o prodeji téměř dvou hektarů zhruba za devět milionů korun podepsal starosta Antonín Jalovec (VPM) s plzeňským biskupem Tomášem Holubem.

"Pozemky jsou součástí více než stohektarového Průmyslového parku II. Sice leží na jeho samém okraji, takže neurčují přímo, co by tam mohlo být, ale ulehčí nám například vedení obslužné komunikace a podobně. Pro město je to tak důležitý další krok, aby průmyslový park mohl být funkční," řekl Antonín Jalovec.

Průmyslová zóna, kterou město nazývá Průmyslovým parkem II., má celkovou rozlohu 120 hektarů a byla zařazena mezi strategické parky České republiky. Leží v blízkosti Průmyslového parku I., který je už téměř obsazen a je největší zónou v Karlovarském kraji.

Připravovaná nová zóna by ale na rozdíl od Průmyslového parku I. neměla být rozdělena na mnoho malých plocha pro menší investory, ale město ji cíleně nabízí jako celek. Hledá silného investora, který by využil minimálně větší část velké plochy.

Podle Jalovce město už s některými investory jednalo a v posledním asi půlroce jedná s jedním vážným zájemcem. Ale i ten se ještě rozhoduje mezi několika lokalitami ve střední Evropě.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, reality, církve, zóny, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.