úterý 26. ledna 2021 Zora

Mazaní lupiči tentokrát pracovníky ostrahy obchodů nepřelstili

Policisté zadrželi zloděje v Karlových Varech, Aši, Habartově i Sokolově. Jedni kradli oblečení, druzí kosmetiku a další nepohrdli kartonem cigaret. Zadržený pachatel ze Sokolova skončil rovnou ve vězení.

Dva muži ve věku 18 a 36 let zkoušeli v karlovarském obchodním domě odcizit oblečení a pár bot. Kradené zboží si ukrývali pod svým oblečením a snažili se prodejnu opustit, aniž by za něj zaplatili. „Jejich lup byl však překažen bystrými pracovníky ostrahy. Mladší podezřelý však nechtěl uposlechnout jejich pokynů a následně jim vyhrožoval. S těmi ale skončil po příjezdu policie,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová s tím, že oběma mužům hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Obdobnou krádež řešili také policisté z obvodního oddělení v Aši. Té se měl dopustit 26letý muž ze Sokolova, který kradl v prostorách místní benzínové čerpací stanice. Zde odcizil karton cigaret a způsobit tak společnosti škodu ve výši kolem 2 tisíc korun. „V případě prokázání viny hrozí pachateli až tříletý pobyt ve vězení, neboť se takového jednání dopustil i přesto, že byl již v minulosti za obdobný čin odsouzen,“ doplňuje Eva Valtová.

Také sokolovští policisté řešili zlodějíčky. 32letý muž z Habartova odcizil z chodby domu dámskou kabelku. „V té měla mít majitelka mobilní telefon, osobní věci a peněženky s platebními kartami, doklady a finanční hotovostí. Pachatel tím způsobil 58leté ženě škodu ve výši zhruba 9 tisíc korun,“ pokračuje mluvčí a dodává, že i v tomto případě hrozí pachateli dva roky vězení.

Poslední případ je také ze Sokolovska.  V samoobslužné prodejně tady kradl dvaatřicetiletý muž, který do přinesené tašky schoval několik sprchových gelů. „I tady ho zadržel pracovní ochranky. Ten přivolal policejní hlídku, která muže zadržela a převezla na místní policejní služebnu. Jak se zjistilo, nejednalo se o žádného nováčka a protože již byl za tento čin v minulosti trestán, byl po odsouzení policií rovnou eskortován do vězení,“ uzavřela výčet případů Eva Valtová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krádež, policie, vězení, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.