sobota 15. srpna 2020 Hana

Obelhala stovku lidí, na internetu slibovala vstupenky na akce. Lístky nikdy neposlala

Nejméně v sedmdesáti případech nabízela dvaadvacetiletá žena na internetu lístky na koncerty nebo divadelní představení. Za ty inkasovala peníze prostřednictvím poštovní poukázky nebo zasláním na účet. Škody, které takto se svými kumpány napáchala jdou do statisíců.

Několik měsíců si spolu se svým o šest let starším komplicem přivydělávala tím, že obelhávala lidi na internetu. Kriminalisté nyní obvinili ještě další třiadvacetiletou ženu.

„Stanovenou částku si měla nechat zaslat prostřednictvím bezhotovostního platebního styku nebo poštovní poukázkou. I přes vědomí způsobu takto získávaných peněz, měli další obvinění ženě nabídnout svou pomoc. Například měli umožnit zasílání peněz na jejich bankovní účet či poštovních poukázek na jejich jméno,“ popisuje policejní mluvčí Eva Valtová.

Za zaslané peníze se lidé svých vstupenek na akce nikdy nedočkali. Celkem měla trojice podvodníků ze Sokolova napáchat škody za skoro 200 tisíc korun. Nyní jim hrozí až pětiletý trest.

Police upozorňuje, aby lidé bylo v případě takových inzerátů velmi obezřetní. „Co Vás však může upozornit, že se jedná o podvod, je výrazně výhodná cena. Rozhodně byste neměli peníze posílat předem, můžete se tak stát obětí podvodníků a je velice pravděpodobné, že nedostanete objednané zboží ani zpět své peníze,“ varuje Valtová.

Raději zboží nakupujte u ověřených obchodů, nejbezpečnější platba je na dobírku. Balík by si přesto měl každý raději zkontrolovat. V případě zjištění podvodu byste měli věc oznámit na linku 158.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky krimi, podvod, internet, lístky, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.