pondělí 13. července 2020 Markéta

Hygienici dnes v Karlovarském kraji evidují dalších 14 pozitivních případů nákazy COVID-19, vyléčených přibylo pouze 6

Nejvíce dnes prokázaných případů koronaviru bylo opět zaznamenáno na Chebsku. Mezi nakaženými je další dítě ve věku od nuly do pěti let a stoupá i počet nakažených seniorů, dnes se jejich počet zvýšil o šest. Počet lidí v karanténě se stále drží na rovné stovce.

Ačkoliv webové stránky ministerstva zdravotnictví uvádí v Karlovarském kraji sedmnáct úmrtí, hygienici jich evidují pouze šestnáct. Důvodem může být, že statistika ministerstva je prováděna na základě trvalého pobytu pacientů a hygienici evidují jen ty v kraji skutečně žijící. I přesto je ale počet úmrtí v našem kraji v přepočtu na žijící obyvatele nejvyšší v celé republice.

Situace ohledně nemoci COVID-19 se nezlepšila ani dnes. „Zaznamenali jsme dalších 14 pozitivních testů. Sedm jich bylo na Chebsku, čtyři na Karlovarsku a tři na Sokolovsku. Celkem evidujeme již 262 pozitivních testů,“ sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Největší nárůst dnes byl zaznamenán mezi lidmi ve věku od 25 do 64 let, kde bylo pozitivně testováno sedm osob a celkem jich je 157.

„Šest pozitivních testů bylo mezi seniory nad 65 let, kde je celkem 61 nakažených. Dva nové případy máme mezi mladými lidmi ve věku od 15 do 24 let, kde jich evidujeme celkem 29 a dnes přibyl i pozitivní případ mezi nejmenšími dětmi od nuly do pěti let, kde jsou nakažení dva chlapci a jedna dívka,“ doplnila mluvčí hygieny s tím, že v kategorii od 6 do 14 let je celkem deset pozitivních testů.

Co se týká počtu dnes provedených a vyhodnocených testů, tak těch bylo 170 a celkem jich v Karlovarském kraji bylo provedeno 3540. Jsou mezi nimi ale i opakované testy a číslo tedy nevypovídá o skutečném počtu otestovaných osob. Ten je logicky nižší.

Ve statistikách je uváděn i počet vyléčených, kterých je celkem v Karlovarském kraji 92, což je o šest případů více, než bylo uváděno včera. Mezi nakaženými je 134 mužů a 128 žen. V karanténě je stále sto osob.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.