čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Počet nemocných lidí Covid-19 klesl v Karlovarském kraji pod tři tisíce

Stejně jako v celé České republice se i v našem kraji v posledních dnech méně testuje. Za posledních 24 hodin bylo provedeno a vyhodnoceno pouze 111 testů. Počet udělených karantén přesáhl od začátku pandemie 1300.

„V současné době je na Chebsku 683 nemocných lidí Covid-19, na Sokolovsku 1086 a na Karlovarsku 1102. Za uplynulých pět dní zemřelo v našem kraji v souvislosti s touto nemocí patnáct osob. Nejvíce to bylo v okrese Karlovy Vary a to osm. Na Chebsku zemřelo pět lidí a na Sokolovsku dva,“ sdělila mluvčí krajské hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Karlovarští hygienici již od začátku pandemie odebrali a vyhodnotili více než 46 tisíc testů. Za posledních 24 hodin jich bylo ale pouze 111. Z hlediska celkových čísel je v Karlovarském kraji evidováno celkem 7949 nakažených osob a 4951 vyléčených. Celkem zemřelo 142 pacientů a v karanténě muselo pobývat 1301 lidí.

Podle informací ministerstva zdravotnictví je v Karlovarském kraji aktuálně volných deset lůžek intenzivní hospitalizační péče. Z celkové kapacity 35 lůžek, jich je pětadvacet obsazeno.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.