neděle 20. září 2020 Oleg

Vláda rozšířila okruh těch, kteří dostanou roušky a respirátor. Půjde o invalidy, zdravotně postižené do 18 let a učitele

Kromě seniorů nad šedesát let dostanou roušky a respirátor pro ochranu před koronavirem i lidé s plným invalidním důchodem a zdravotně postižení do 18 let. Respirátory poputují i k učitelům z nejvíce zasažených oblastí.

S návrhem souhlasila vláda. Kabinet dopracuje záměr zítra. Stejně tak se dopracuje i návrh ministra školství Roberta Plagy (ANO) na ochranné pomůcky pro učitele z nejvíce nakažených míst „Ministr navrhl 620.000 respirátorů pro oranžové regiony," řekla mluvčí úřadu Aneta Lednová.

Plaga žádá o 10 respirátorů pro každého učitele a další zaměstnance škol v nejpostiženějších oblastech, ve kterých je počínající komunitní přenos. Karlovarský kraj se řadí mezi zelené regiony. Tedy místo s výskytem nákazy bez komunitního přenosu.

„Vláda souhlasí s mým návrhem na distribuci ochranných pomůcek lidem s handicapem. Roušky s respirátory tedy poputují 170.000 invalidů ve 3. stupni a 17.000 zdravotně postižených mladších 18 let," ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

O balíčku pro lidi nad šedesát let rozhodla vláda minulý týden. Česká pošta včera zkompletovala většinu ze tří milionů zásilek. S doručováním začne dnes. Lidé dostanou zásilky do schránek v místě trvalého bydliště do pátku. Stejným způsobem budou distribuovány i ochranné pomůcky pro zdravotně postižené.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky respirátor, rouška, učitel, invalida, zdravotně postižený, ČR, vláda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.