sobota 4. července 2020 Prokop

Podle statistiky ministerstva je nakažených 420 lidí s trvalým pobytem v kraji

Čísla uváděná ministerstvem zdravotnictví jsou většinou o něco vyšší, než udává krajská hygienická stanice. Ministerstvo totiž bere počty nakažených a zemřelých podle trvalého pobytu a ne podle pobytu skutečného.

V ministerských statistikách zveřejněných dnes v podvečer je v kolonce Karlovarský kraj 420 nakažených nemocí COVID-19 a 26 zemřelých. Hygienici dnes svoji statistiku nezveřejnili, ale z čísel ministerstva, porovnaných s včerejšími údaji hygieniků, se dá vyčíst, že dnes nebyl v kraji zaznamenán žádný velký nárůst počtu nakažených. Ten se pohyboval v jednotkách případů. U zemřelých včera uváděli hygienici 22 osob a ministerstvo dnes uvádí 26 osob. Znám není ani celkový počet dnes provedených testů.

V chebské nemocnici dnes pokračovalo jak plošné testování, tak i desinfekce budov.

„Počítáme s tím, že hasiči budou desinfikovat do soboty. Zároveň s desinfekcí pokračuje plošné testování zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků,“ uvedl mluvčí Karlovarský krajské nemocnice Vladislav Podracký s tím, že pokud se neobjeví žádné další komplikace, mohla by se nemocnice po skončení desinfekce začít postupně vracet do normálního režimu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavir, bezpečnost, Karlovarský kraj, ministerstvo zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.