sobota 4. července 2020 Prokop

Uvolnění vládních nařízení umožní vyrazit i na vodu, ale pouze na jednodenní výlet

Vláda začala uvolňovat opatření a otevřela některá sportoviště. Povolila i kanoistiku a tak se někde otevřou i půjčovny lodí. Vodáci tak budou moci vyrazit na jednodenní výlety. Na přespání to ale nebude, tábořiště i loděnice musejí zůstat uzavřené.

Zprávu o možnosti půjčování lodí potvrdila i Asociace  vodní turistiky a sportu, která ve svém prohlášení uvedla: „Půjčovny lodí mohou fungovat za podmínky, že k předání či vyzvednutí lodí dojde mimo prostory provozovny! Taktéž lze splouvat řeky buď v kajaku individuálně nebo v kánoi s cizí osobou při dodržení rozestupu 2m, rodina též na raftu. Dle VN platí i to, že na vodě nemusí být rouška. Zároveň není povoleno sdružování lidí, takže při předávání lodí je nutné držet rozestupy a půjčovat spíše individuálně.“

Jako jedna z prvních otevře své dveře půjčovna Dronte, která působí na několika českých řekách. „Můžeme půjčovat a půjčovat budeme,“ uvedl majitel Míla Pražák. Ten všechny ujistil, že budou ve výdejních a přijímacích místech dodržovány přísná bezpečnostní a hygienická opatření a samozřejmě na vodu nemůže vyrazit parta deseti lidí.

„Budeme půjčovat pouze dvoumístné, v případě rodiny trojmístné lodě a rafty. Budeme dbát na všechna nařízení, ale jednodenní splutí řeky lidem umožníme,“ doplnil Míla Pražák a poznamenal, že se letos vodáci nedočkají tradičního rituálu odemykání řek. „Například na Ohři bylo odemykání plánováno na 18. dubna, což pravděpodobně nebude možné zrealizovat,“ dodal majitel.

Podobně jsou na tom i v půjčovně Samba. I tady se zájemci budou moci o víkendu svést. Ale pouze na některých řekách. „Otevřeno bude na Sázavě, Otavě. Budou to ale pouze vybraná místa. Na Ohři, Lužnici a Moravě zatím otevřeno nebude, tady vyčkáváme,“ uvedla Martina Vyšatová.

Zavřeny naopak zatím zůstanou půjčovny společnosti Leština. „Je ještě brzy. Čekáme, co se stane a sedět tam, kvůli tomu, že přijde pár lidí, se nevyplatí,“ uvedl Jan Leština.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky sport, vodáci, Ohře, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.