pondělí 26. září 2022 Andrea

Voda v koupalištích na Karlovarsku je většinou nevhodná ke koupání

V některých přírodních koupalištích v Karlovarském kraji zůstává voda nekvalitní. Ačkoli koupání přeje teplé a slunečné počasí, zejména v rybnících se díky tomu rozmnožily sinice. Zhoršenou jakost vody mají zejména koupaliště na Karlovarsku. Zákaz koupání zůstává ve Velkém rybníku u Hroznětína, nekvalitní voda je i v oblíbeném karlovarském koupališti Rolava, vyplývá z aktuálních údajů krajské hygienické stanice.

Odběry vzorků z toho týdne prokázaly, že na karlovarské Rolavě jsou sinice i vodní květ. Voda na koupacích místech u mola i u pláže je na čtvrtém stupni z pětistupňové škály kvality vody, tedy nevhodná ke koupání. Znečištěná voda je nově také u brouzdaliště.

Ve Velkém rybníku vzorky opět potvrdily závadnou vodu, setrvávají tam sinice, chlorofyl i vodní květ, navíc je tam nízká průhlednost. Hygienici tam zakázali koupání už v polovině července. Zákaz tam platí každoročně. Sníženou průhlednost má i koupaliště v Toužimi, voda je tam nevhodná ke koupání.

Kvalitní koupání nabízí zejména koupaliště na Sokolovsku, a to v Bílé vodě v Chodově, Tatrovicích a ve vodní ploše Boden u Habartova. Odběry ukázaly výbornou kvalitu vody také v koupališti Michal v Sokolově. Dobrou vodu si drží také vodní nádrž Jesenice u koupaliště Dřenice, kde je voda na prvním, nejlepším stupni. Na dalších dvou místech v Jesenici, u kempu Václav i Rybářské bašty, hygienici kvůli rekonstrukci břehů ukončili monitoring vody.

Ohodnoť článek

Autoři

Štítky ČR, rekreace, zdraví, koupaliště, Karlovarský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.