středa 22. září 2021 Darina

Hygienici v Karlovarském kraji zakázali koupání ve Velkém rybníku u Hroznětína

V Karlovarském kraji dnes hygienici vydali zákaz koupání pro Velký rybník u Hroznětína na Karlovarsku, protože jeho voda obsahuje velké množství vodního květu a sinic. Kvalita vody se tam zhoršuje během léta každoročně. Na ostatních přírodních koupalištích v kraji je voda většinou dobrá nebo jen s mírně zhoršenými vlastnostmi. Vyplývá to z aktuálních údajů Krajské hygienické stanice Karlovy Vary.

Poslední odběry hygieniků z tohoto týdne ukázaly kvalitní vodu v několika koupalištích na Sokolovsku. Jde o vodní nádrž Tatrovice s teplotou vody 22,9 stupně Celsia a průhledností dva metry a Bílou vodu v Chodově, kde je teplota vody 23,4 stupně Celsia a průhlednost 2,3 metry.

Teplejší vodu, téměř 24 stupňů Celsia, ale stále bez problémů, má v okrese Sokolov koupací místo Boden v Habartově. O stupeň horší kvalitu vody má rybník Tajch u Šindelové, stejně jako přírodní koupaliště s provozovatelem Rolava v Karlových Varech. Druhý stupeň znamená podle hygieniků nezávadnou vodu s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů.

Odběry z minulých týdnů zjistily dobrou vodu například na Jesenici u Rybářské bašty, kde je voda na druhém stupni pětistupňové škály. U kempu Václav je kvalita vody už mírně zhoršená, na třetím stupni. I na přehradě Skalka u Chebu, kde se často přemnoží sinice, je letos zatím voda jen mírně znečištěná, na třetím stupni z pěti.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto https://www.velkyrybnik-hroznetin.cz/

Štítky Koupání, Hygiena, Karlovy Vary, Zákaz, Opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.