čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Nájemce pro nové bistro na Rolavě, bude radnice hledat až na příští sezonu

Karlovarské koupaliště Rolava už zanedlouho nabídne služby nového a moderního bistra. To se tady staví od začátku letošního roku a mělo by být zkolaudováno ve druhé polovině června. Náklady na jeho stavbu se blíží k sedmi milionům korun.

„Kolaudační řízení je naplánováno na 23. června a my nepředpokládáme žádný problém. Stavba běží v termínu a dodržen by měl být i její rozpočet,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík.

Stavba bistra vyšla karlovarskou radnici na necelých pět milionů korun. Další milion spolykalo vybavení gastro provozu a milion mobiliář.

„Předpokládáme, že bistro bude v letošním roce provozovat společnost KV City centrum, která provozuje celu Rolavu a na příští rok se bude hledat nájemce,“ pokračoval náměstek.

Skutečnost, že vybavení gastro provozu nebylo konzultováno s budoucím nájemcem, který ještě ani není v současné době vybrán, radní vysvětlují tím, že se jedná o základní vybavení, které pro potřeby bistra dostačují.

„Konzultovali jsme to s odborníky na tuto problematiku a je to celé koncipováno tak, aby nájemce přišel a mohl začít bistro provozovat v nějakém základním rozsahu. Pokud bude chtít mít nabídku širší, musí se to zařídit dalšími věcmi na vlastní náklady,“ uvedla primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová, která se sama o vybavení gastro provozu zajímala.

Možnost, že by se letos provozu bistra ujal někdo jiný, než zmiňovaná společnost KV City Centrum nepředpokládá ani její ředitelka Simona Vránová. „Pokud bude stavba zkolaudována, najdeme personál a jakmile bude bistro vybaveno a připraveno na provoz, otevřeme. Nájemce budeme hledat až na příští a další sezony samozřejmě ve spolupráci s městem, které vypíše standardní výběrové řízení,“ dodala ředitelka KV city centra.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto mmkv

Štítky Rolava, koupaliště Rolava, bistro, nájemce, kolaudace, KV City centrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.