pondělí 10. května 2021 Blažena

Silnice v Karlových Varech jsou třetí nejbezpečnější v republice

Nejbezpečnější silnice mezi krajskými městy má Hradec Králové, Olomouc a Karlovy Vary. Vyplývá to z Indexu bezpečnosti silnic, který si pravidelně nechává zpracovat Generali Česká pojišťovna už od roku 2014. Index vychází z policejních statistik, kdy se do něj započítávají smrtelné a těžké nehody se zraněními.

„Generali Česká pojišťovna dvakrát ročně mapuje bezpečnost silničního provozu na silnicích krajských a okresních měst a sestavuje Index bezpečnosti silnic. Ten vychází ze statistik Policie ČR a je vztažený k počtu obyvatel jednotlivých měst. Je tedy možné považovat ho za ukazatel toho, jak bezpečné jsou silnice v daném městě,“ vysvětluje způsob měření Indexu bezpečnosti tisková mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková

A jaké tedy jsou ty nejbezpečnější komunikace? Mezi krajskými městy vévodí Hradec Králové. Mezi okresním se jich o první místo dělí hned třináct, které spojuje fakt, že se zde v plynulém roce nestaly žádné smrtelné nehody ani nehody s těžkými zraněními. Mezi ně se bohužel žádné okresní město z Karlovarského kaje neřadí.

„V celkovém pořadí Indexu, do kterého vstupují počty smrtelných dopravních nehod a počty nehod s těžkými zraněními a který je přepočten na počet obyvatel jednotlivých měst, se na druhém a třetím místě v žebříčku krajských měst umístily Olomouc a Karlovy Vary,“ shrnula mluvčí.

Například během letošního března zemřel na následky dopravní v Karlovarském kraji nehody jeden člověk. „Ve středu 3. března letošního roku došlo v dopoledních hodinách k dopravní nehodě, při které bohužel jednačtyřicetiletý muž z Aše utrpěl mnohočetná zranění neslučitelná se životem. K dopravní nehodě mělo dojít tak, že osmapadesátiletý muž z Františkových Lázní, jako řidič nákladního motorového vozidla značky Iveco, měl poblíž kruhového objezdu v ulici Vrázova v Chebu na stavbě couvat,“ popsal tehdy policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Celkem se za uplynulý měsíc stalo 98 nehod, což je o 13 méně než loni. Nikdo při nehodách nebyl těžce zraněn a 18 lidí vyvázlo s lehkým zraněním. Nejčastější příčinou bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem a nepřiměřená rychlost.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky doprava, statistika, nehodovost, Karlovy Vary, Karlovarský kraj, index bezpečnosti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.