čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Dopravní podnik pokračuje v obnově vozového parku

Do ulic Karlových Varů a Ostrova vyjede devět nových autobusů. Pět z nich jsou minibusy o délce osmi metrů a čtyři jsou klasické dvanáctimetrové linkové autobusy. Náklady na jejich pořízení dosahují téměř šestačtyřiceti milionů korun.

„Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) získal peníze na nákup nových autobusů z dotačního titulu Integrovaný plán rozvoje území (IPRÚ), který přispívá až do výše pětaosmdesáti procent celkových nákladů. I proto z výše uvedených šestačtyřiceti milionů korun zaplatí karlovarský dopravní podnik pouze necelých sedm milionů korun,“ vysvětluje Jan Kopál, tiskový mluvčí karlovarské radnice.

Nové dvanáctimetrové vozy budou jezdit hlavně na meziměstských linkách, a to prioritně na trase Karlovy Vary – Ostrov – Jáchymov. Menší osmimetrové budou nasazeny na linkách MHD v Karlových Varech a Ostrově.

„Jsem rád, že se daří dopravnímu podniku úspěšně modernizovat vozový park. Je to tak další krok ke zlepšení kvality dopravní obslužnosti v Karlových Varech a okolí. DPKV získal pro rok 2020 na obnovu vozového parku dotaci ve výši 65,9 milionu korun, ke které přidal z vlastních zdrojů 11,6 milionu a za ně pořídil v letošním roce 14 nových autobusů,“ říká Tomáš Trtek (ANO), náměstek karlovarské primátorky, s tím, že už v červnu letošního roku omladil dopravní podnik vozový park o pět nových vozů na CNG.

Nová vozidla jsou mimo jiné vybavena kamerovým systémem a automatickým počítáním cestujících.

„Vozy také přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem pohodlí při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce. Uvnitř vozu cestující jistě ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci nebo například porty USB,“ uvedl Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva pověřený řízením společnosti.

DPKV plánuje i v dalších letech pokračovat s obměnou vozového parku s využitím dotačních prostředků z Evropské unie a ze státního rozpočtu. V současné době provozuje celkem 93 vozů pro zajištění městských hromadných doprav v Karlových Varech a Ostrově, dále provozuje meziměstskou, dálkovou a zájezdovou dopravu. Letošní obnovou vozového parku tak DPKV obsluhuje linky MHD pouze nízkopodlažními autobusy.

 „MHD v Karlových Varech zajišťuje 58 autobusů, z nichž 40, tedy 69 % je nízkoemisních, na pohon CNG, zbylých 28 pohání diesel. Průměrné stáří vozového parku na karlovarské MHD je 6 let,“ dodal Jiří Vaněček (ODS), předseda představenstva DPKV.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto mmkv

Štítky MHD, Karlovy Vary, IPRÚ, dotace, nové vozy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.