neděle 20. září 2020 Oleg

Dva neplatili alimenty, třetí zase lhal ve smlouvě o půjčku

Jednapadesátiletý muž ze Sokolovska si moc nelámal hlavu s placením alimentů, ve výsledku dluží téměř 300 tisíc korun. Další neplatič, tentokrát z Karlových Varů, uzavřel smlouvu se smyšlenými údaji. Splácení taktéž neřešil.

Ačkoli Okresní soud v Sokolově stanovil jednapadesátiletému muži vyživovací povinnost, on neplatil. A to celých 11 let.

„Na výživném za uvedené období dluží téměř 290 tisíc korun. Alimenty na své dvě děti neměl posílat ani šestatřicetiletý muž z Chebska. Soud mu sice uložil vyživovací povinnost, ale muž od března roku 2015 do současné doby matce dětí finanční prostředky neměl poskytovat a na alimentech dluží bezmála 211 tisíc korun,“ vyjmenovává policejní mluvčí Eva Valtová.

Staršímu z obviněných těch hrozí až dvouletý trest, mladšímu o rok více.

Lhal ve formuláři k půjčce

Další čtyřiadvacetiletý muž z Karlovarska si vymýšlel, aby dosáhl na půjčku.  Nejméně čtyřech případech měl žádat o poskytnutí úvěru. Vše prostřednictvím online půjčky.

„Při sjednávání tohoto produktu měl však úmyslně uvést smyšlené informace o jeho celkových měsíčních výdajích. Na základě těchto nepravdivých sdělených informací mu byly půjčky vyplaceny. Sjednané splátky však řádně nehradil a způsobil tak poškozeným společnostem celkovou škodu za bezmála 130 tisíc korun,“ vysvětluje Valtová.

Nyní mu hrozí pět let za mřížemi.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky krimi, podvod, alimenty, dluhy, půjčka, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.