Počasí dnes-1 °C, zítra0 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

V Bečově se při oslavě propadla podlaha v penzionu. Jedna žena je zraněná

V Bečově nad Teplou se v sobotu odpoledne propadla podlaha v jednom z penzionů uprostřed soukromé oslavy. Hasiči zpod trosek vyprostili jednu zaklíněnou osobu. Podle mluvčího krajské záchranné služby Radka Hese šlo o ženu ve věku 59 let se středně těžkým zraněním.

Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy se oslava konala v penzionu v historickém centru města. Účastnilo se jí asi 25 lidí. Nikomu dalšímu se zřejmě nic závažnějšího nestalo.

Hes uvedl, že zraněnou ženu záchranáři převezli na emergency karlovarské nemocnice. Původně měl přiletět vrtulník z Plzně, ten ale kvůli počasí nemohl vzlétnout.

Přivolaní hasiči nejprve vyprostili zaklíněného člověka a pak důkladně prozkoumali budovu, zda se v troskách nenachází ještě další lidé. „Proběhl také základní průzkum stability zbytku objektu. Nyní objekt předáme majiteli,“ řekl vpodvečer novinářům mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Z prvotního ohledání ale podle něj další nestabilita budovy nehrozí.

Večer hasiči povolali statika a prohledají některé části budovy. „Na místo je povolaný statik pro kontrolu zbylé části objektu a také psi na vyhledávání v sutinách. Podle svědků by v objektu již nikdo další být neměl, pro konečné vyloučení dalších osob v sutinách bude provedeno vyhledávání,“ uvedl Kasal.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS LK

Štítky ČR, neštěstí, stavby, zranění, Bečov nad Teplou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.