sobota 4. července 2020 Prokop

Karlovarský kraj chce dát obcím na cyklostezky podobné peníze jako loni

Karlovarský kraj chce rozdělit obcím na podporu výstavby a údržby cyklostezek 3,8 milionu korun. Je to přibližně stejně jako v minulém roce. Kraj přispěje například na vybudování stezky mezi Drmoulem a Mariánskými Lázněmi, na nový cyklistický mobiliář nebo i na vypracování projektových dokumentací. Rozdělení peněz už schválila rada kraje, bude se jím zabývat ještě krajské zastupitelstvo, řekl hejtman Petr Kubis (ANO).

Hroznětín, Plesná, Drmoul a Cheb by podle rozhodnutí rady mohly od kraje dostat shodně 510.000 korun. V Hroznětíně na Karlovarsku se připravuje první etapa cyklostezky v úseku od vlakového nádraží směrem na Velký Rybník. Novou stezku společnou pro pěší a cyklisty plánují v obci Plesná na Chebsku. Cheb chce získat prostředky na dokončení cyklostezky, která by propojila město s Podhradím a obec Drmoul na Mariánskolázeňsku chce vybudovat první etapu cyklostezky směrem na Mariánské Lázně.

"Mezi dalšími podpořenými projekty je například osvětlení cyklostezky u Skalné, odpočinková místa podél cyklotras v Dolním Žandově nebo obnova cyklistického mobiliáře na území Slavkovského lesa a na Podzámecké stezce u Toužimi na Karlovarsku. Dotace na projektovou dokumentaci na vybudování cyklostezky může dostat Bečov nad Teplou, Kyselka nebo Merklín na Karlovarsku," sdělil Petr Kubis.

Krajské dotace mohou každoročně získat obce, mikroregiony a obecní či krajské příspěvkové organizace. Žádat mohou do 200.000 korun na neinvestiční akce a do jednoho milionu Kč na investice.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, kondice, turistika, cykloturistika, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.