Počasí dnes23 °C, zítra22 °C

Volejbalisté Karlovarska vypadli v osmifinále Poháru CEV s Arkasem Izmir

Volejbalisté Karlovarska vypadli v osmifinále Poháru CEV, v němž nestačili na turecký Arkas Izmir. Po venkovní prohře 1:3 mu podlehli i v dnešní odvetě na domácí palubovce, kterou prohráli 2:3 na sety. Turecký klub, jehož dres obléká německý univerzál a medailista z mistrovství světa či Evropy György Grozer, si postup zajistil po třetím setu.

V první sadě hosté na západě Čech dominovali a získali ji 25:18. Ve druhém setu Karlovarsko zlepšilo servis, smazalo čtyřbodovou ztrátu a výhrou 26:24 v koncovce vykřesalo naději na postup. Ta se ale Západočechům rozplynula, když si ve třetím setu nechali Izmir odskočit až na šestibodový rozdíl a navzdory dobrému závěru prohráli 22:25.

Za rozhodnutého stavu oba trenéři pozměnili sestavy. Byla z toho vyrovnaná čtvrtá sada, v níž Karlovarsko nejdříve odvrátilo dva mečboly a pak proměnilo čtvrtý setbol na 30:28. Ani z vítězství se ale domácí neradovali, tie-break vyhráli hosté 15:12. Nejproduktivnějšími hráči zápasu byli s 28 body domácí univerzál Patrik Lamanec a kanadský smečař v tureckých službách Nicholas Hoag.

O postup z osmifinále ještě bojuje Kladno, které po domácím vítězství 3:2 hraje ve francouzském Nantes.