sobota 6. března 2021 Miroslav

Volejbalová paráda, VK Karlovarsko si zahraje finále poháru proti Dukle Liberec

Volejbalisté Karlových Varů včera porazili Lvy Praha a dnes v boji o finále nedali šanci mužstvu z Ústí nad Labem. Ani v jednom duelu navíc neztratili set a do zítřejšího finále tak půjdou jako mírní favorité.

Finálový turnaj českého volejbalového poháru se koná o víkendu v Karlových Varech. V sobotu na sebe v rámci pohárového čtvrtfinále postupně narazila mužstva Českých Budějovic a Beskyd, Brna a Dukly Liberec, domácího VK Karlovarska a Lvů Praha a Ústí nad Labem a Kladna. Během sobotního programu se žádné velké překvapení nekonalo, i když je třeba zmínit, že jeden z favoritů Jihostroj České Budějovice se překvapivě trápil a mužstvo Beskyd porazil až v pětisetové bitvě. Mezi nejlepší čtyři celky pak vedle zmiňovaného Jihostroje postoupila i Dukla Liberec, domácí VK Karlovarsko a Ústí nad Labem.

"Já jsem rád, že jsme vyhráli a postoupili dál do semifinále. Z naší strany to bylo docela dobré. Dobře jsme podávali, ale chybělo nám hodně bloků a nebyla žádná obrana v poli. Ale Praha nám pomohla, takže jsem rád za ten postup,“ říkal po postupu do semifinále kapitán VK Karlovarsko Lukáš Ticháček.

V dnešním semifinále proti sobě nejprve nastoupil budějovický Jihostroj proti Dukle Liberec a VK Karlovarsko proti mužstvu Ústí nad Labem. A zatímco v prvním duelu postoupila překvapivě Dukla Liberec po výhře 3:1 na sety, ve druhém utkání se překvapení nekonalo a domácí celek vcelku jednoznačně přešel před Severočechy do zítřejšího finále. VK Karlovarsko vyhrálo svůj semifinálový zápas hladce 3:0 po setech 25:20, 25:18 a 25:22.

V zítřejším finále českého volejbalového poháru se tak střetne VK Karlovarsko s Duklou Liberec. Zápas se hraje od 17:40 hodin opět v míčové hale KV Arény v Karlových Varech.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto VK Karlovarsko

Štítky volejbal, pohár, VK Karlovarsko, Final 8, Karlovy Vary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.