pondělí 3. srpna 2020 Miluše

Hlavní trenér Energie je s rozhodnutím o příští sezoně spokojený

V nadcházejícím ročníku hokejové extraligy se nebude sestupovat. Naopak k nynějším čtrnácti týmům přibyde jeden navíc, kterým bude vítěz první ligy. Do play-off postoupí prvních dvanáct týmů. Rozhodnutí výkonného výboru vyvolalo řadu emocí ať už nesouhlasných nebo naopak souhlasných. Hlavní kouč a sportovní manažer Energie, Martin Pešout patří k těm, kteří rozhodnutí podporují.

„Myslím si, že soutěž atraktivitu neztratí, žádný tým určitě nebude chtít skončit na třináctém nebo čtrnáctém místě. Myslím si, že soutěž bude velice vyrovnaná a o postup do předkola play-off se bude bojovat až do posledního utkání základní části,“ sdělil klubovému webu Martin Pešout.

Pro Karlovy Vary nesestupová sezona údajně neznamená žádné ořezávání mužstva. To by mělo být podle trenéra posíleno o jednoho top útočníka a obránce.

„Chceme tak dát hráčům šanci bojovat o co nejlepší umístění. Chceme jim tím vyjít vstříc za to, že přistoupili na snížení platu o 50% po dobu pěti měsíců, abychom přežili tu dobu, kdy jsme nevěděli, co bude,“ pokračuje dále hlavní trenér.

Ten se nebojí ani změny přístupu hráčů k sezoně a naopak věří, že se tým Energie o úspěch porve.

„Věřím, že můžu mluvit za celou kabinu, že celý tým bude šlapat na 110 procent, abychom v Karlových Varech hráli na konci sezony minimálně předkolo play-off a následně se porvali o čtvrtfinále a co největší úspěch. Hráči mají vypsané týmové prémie a nedovedu si představit, že o ně někdo nebude chtít hrát,“ doplňuje Martin Pešout a dodává: „Jsme rádi, že výkonný výbor schválil nejen systém pro nadcházející extraligový ročník, ale rovněž koncepčně nastavil tříletý program pro sezony následující, kdy kluby mají jasně dané, jak bude soutěž vypadat, za jakých podmínek se bude hrát, jaké bude mít soutěž licenční parametry. Z našeho pohledu je to strašně důležitý vzkaz všem fanouškům a sponzorům, že extraliga je stabilní soutěží, která má jasný plán na další tři roky. Přejeme si, aby už v co nejkratší době ustaly veškeré diskuse o systému soutěže, a všichni jsme se začali věnovat poctivé tvrdé práci ve svých klubech, za kterou jsme placeni.“

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto hokejkv

Štítky hokej, extraliga, HC Energie, Karlovy Vary, play-off, novinky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.