pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Karlovarští policisté mají dalšího internetového podvodníka

Pětatřicetiletý muž obelhal pět lidí a získal od nich 30 tisíc korun. Policisté varují před velmi výhodnými nabídkami na internetu a radí neposílat peníze předem. Případů na Karlovarsku v poslední době přibývá.

 Karlovarští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodu. Pětatřicetiletý muž prostřednictvím internetových portálů na různých inzertních stránkách nabízel k prodeji různou elektroniku. „Takto si počínal i přesto, že nabízené zboží nevlastnil. S potencionálními zájemci komunikoval prostřednictvím e-mailu a kupní cenu za zboží si nechával zasílat na svůj bankovní účet,“ popisuje postup podvodníka policejní mluvčí Eva Valtová.

K doručení předem zaplaceného zboží však nedošlo a po připsání požadované finanční částky na účet, přestal podvodník se zákazníky zcela komunikovat. Muž měl tímto způsobem obelhat během pár dní pět lidí a neoprávněně se obohatit o téměř 30 tisíc korun.
 
„Kriminalisté zahájili trestní stíhání a obvinili muže ze spáchání přečinu podvodu. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži až dvouletý pobyt ve vězení,“ pokračovala mluvčí.
 
Policisté opět upozorňují občany, kteří vyhledávají výhodně koupě přes internet, aby byli obezřetní a nepodléhali lákavosti výhodných nabídek. Na bezkonkurenční ceně podle jejich zkušenosti vydělá poté jen pachatel této trestné činnosti.

„Dbejte proto mimořádné opatrnosti, na které stránce nakupujete. Doporučujeme nakupovat u certifikovaných obchodů a spolehlivých ověřených prodejců. Buďte opatrní také při placení.  Rozhodně nedoporučujeme posílat peníze předem, můžete se tak stát oběťmi podvodníků a je velice pravděpodobné, že nedostanete objednané zboží ani zpět své peníze,“ dodala Eva Valtová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay

Štítky podvod, internet, vězení, peníze Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.