Ani v době pandemie si distributoři padělků neberou volno. Kvůli vládním opatření mění i způsob prodeje těchto výrobků. Cílí tak především na sociální sítě, na které se celníci dlouhodobě zaměřili. Stopa je dovedla k dvojici na Chebsku, která posílala falešné luxusní kabelky a doplňky do Německa.
Už se začátkem pandemie, tedy v loňském březnu, přešla řada prodejců do online prostoru. Stejně tak učinila i dvojice Vietnamců, která pod falešnými profily na sociálních sítích nabízela značkové zboží za podezřele nízké ceny. Jimi upravené módní doplňky poté putovaly do Německa. Po několikaměsíčním sledování past sklapla a celníci během třídenního zátahu zajistili 2000 kusů padělků za 21,5 milionu korun.
„Při domovní prohlídce a prohlídkách jiných prostor bylo zajištěno textilní a galanterní zboží, stovka samostatných log ochranných známek a 63 kusů kovových matric s logy ochranných známek určených ke zhotovování padělků kabelek, tašek a opasků světových značek. Případ je nadále v šetření,“ uvedla Martina Kaňková ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel.
I v regionu stále pokračují kontroly provozoven, ve dvou takových našli celnici 240 kusů padělaných mikin, batohů, kabelek a dokonce i roušek nebo dezinfekčních přípravků. Pokud by se jednalo o originály, byla by jejich hodnota 1,5 milionu korun.
„Další kontroly provedli karlovarští celníci ve dvou provozovnách v Aši a Novém Sedle, kde zajistili další zboží vykazující znaky padělků. Tentokrát se jednalo opět o textilní roušky, ale také o padělky pracích prášků. Zadrželi téměř 300 kusů výrobků vykazující známky porušení práv majitelů ochranných známek, v hodnotě téměř 200 tisíc korun,“ dodala Lenka Havelková, zástupkyně tiskové mluvčí Celního úřadu pro Karlovarský kraj.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.