sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Opilý řidič havaroval, další dva měli zákaz řízení

Devětadvacetiletý muž nevládl svůj vůz a přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím autem. Nehoda se odehrála v Chebské ulici v Karových Varech, na místě nadýchal řidič 2,6 promile. Neukáznění šoféři zaměstnali strážníky také v následujících dnech, i přes zákaz řízení usedli za volant hned dva muži. Bez řidičáku a pod vlivem havarovala také osmadvacetiletá žena.

Kolem sedmé hodiny večer přejel řidič Škodovky do protisměru, kde naneštěstí zrovna jel další vůz. Po čelním střetu skončili oba řidiči a jeden spolujezdec s lehkým zraněním v nemocnici. Muži nyní hrozí až tříletý trest.

Řídili i přes zákaz

Hlídka policie zastavila v jedné z menších obcí na Chebsku čtyřicetiletého řidiče. Při silniční kontrole, ale zjistili, že má již několik měsíců uložen zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do konce září. S tím si ostatně nelámal hlavu pětapadesátiletý muž z Karlových Varů.

„Lustrací policisté zjistili, že mu byl až do listopadu roku 2022 rozhodnutím Okresního soudu v Sokolově vysloven zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Při silniční kontrole se muž dále podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, který vyšel pozitivní na látku amphetamin. Lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu se odmítl podrobit,“ uvedla policejní mluvčí Eva Valtová. Oběma mužům teď hrozí až dvouletý trest.

Prohřešky nepáchali jen řidiči, na pěkný malér si zadělala i osmadvacetiletá žena, která u obce Čichalov nejprve najela na krajnici, poté ale dostala smyk a skončila v příkopu, kde se převrátila s vozem na střechu. 

„Při dopravní nehodě žena utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici. Na výzvu policistů se žena podrobila orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,14 promile alkoholu. Následnou lustrací bylo navíc zjištěno, že žena měla usednout za volant i přesto, že nevlastní řidičské oprávnění," dodala mluvčí. Případem se policie nadále zabývá.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PČR

Štítky krimi, doprava, hasiči, Karlovy Vary, Cheb, nehoda, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.