sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Agresivní muž nechtěl pustit mladou dívku ze svého bytu, poté napadl a zranil její kamarádku

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví.

„K incidentu došlo po slovní rozepři obviněného s osmnáctiletou ženou, která se chystala opustit jeho bydliště. Přijela pro ni trojice žen. Jednu z nich, jednatřicetiletou ženu, muž fyzicky napadl poté, co se odcházející osmnáctiletá dívka chystala nastoupit do automobilu,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Jednatřicetiletou ženu agresor několikrát udeřit pěstí do horní poloviny těla a také jí kopl. Bránit jí přiběhla její nezletilá dcera, která byla rovněž fyzicky napadena kopem a pěstí.

„Ženám se po chvíli podařit utéct a uzamknout se ve vozidle. To ale obviněného muže rozzuřilo natolik, že nohou poničil skleněnou výplň pravého předního okna. Následně se ženám podařilo z místa odjet a přivolat policejní hlídku,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že napadená jednatřicetiletá žena musela být převezena do nemocnice k ošetření.
 
Poničením automobilu způsobil muž škodu přibližně 1 500 korun. Po příjezdu policejní hlídky se devětadvacetiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 0,73 promile.

„Obviněný muž byl již v minulosti pro přečin výtržnictví pravomocně odsouzen, proto mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal Jakub Kopřiva.

Hodnocení článku je 92 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky napadení, agresor, vězení, policie, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.