čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Lupič měl výdrž jako zápasník MMA, přesto odešel s prázdnou

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z Chodova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě prokázání viny mu hrozí až deset let vězení.

„Do prodejny potravin v Chodově vstoupil muž se zakrytým obličejem. Ihned zamířil k prodejnímu pultu, kde po obsluze požadoval vydání finanční hotovosti,“ říká policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

V cestě mu ale stálo ochranné plexisklo, pod které se snažil podstrčit ruku a ukrást pokladnu s penězi. Obsluha se ale začala bránit a lupiče několikrát udeřila do ruky.

„Při potyčce došlo k prasknutí plexiskla, což však sedmatřicetiletého muže od útoku neodradilo. Naopak se stále více snažil ukořistit pokladnu. Ani obsluha prodejny to ale nevzdala a zhruba dvacetkrát udeřila lupiče ráčnou do hlavy,“ pokračuje v popisu případu policejní mluvčí.

Lupič sice všechny rány ustál, ale nakonec rezignoval a utekl z prodejny bez peněz.

„Poničením plexiskla způsobil obviněný muž škodu zhruba tisíc korun. Podstatnější ale je, že i když odešel s prázdnou, hrozí mu za loupež trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Jakub Kopřiva.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, loupež, vězení, policie, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.