čtvrtek 16. července 2020 Luboš

Policisté nehlídají jen hranice, stíhají i měřit rychlost a někdy se nestačí divit

Naprosto nepochopitelná je jízda dvaapadesátiletého řidiče, kterého včera policejní radar změřil na Chebsku. Na silnici druhé třídy jel rychlostí 183 kilometrů za hodinu. Čeká ho přestupkové řízení, pokuta a pravděpodobně i zákaz řízení motorových vozidel.

Dvaapadesátiletý řidič osobního automobilu Volvo včera doslova proletěl kolem radaru umístěného v policejním vozidle.

„Na pozemní komunikaci II/606 u obce Podhoří ve směru na Cheb míjel policejní vozidlo vybavené měřícím zařízením rychlosti, které v daný moment zaznamenalo jeho rychlost 183 km/h. Na daném úseku je přitom maximální dovolená rychlost 90 km/h. Po odečtení tolerance tedy řidič překročil rychlost o 87 km/h,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Hlídka se za vozidlem okamžitě vydala a následně ho zastavila.

„Řidič měl všechny doklady v pořádku. Kvůli jeho rychlé jízdě s ním policisté sepsali oznámení o přestupku, které bude oznámeno odpovědnému správnímu orgánu k projednání. Ten může řidiči uložit sankci 5 až 10 tisíc korun a zákaz řízení na délku 6 až 12 měsíců,“ dodal mluvčí s tím, že policisté vedle plnění úkolů souvisejících s vyhlášeným nouzovým stavem stále dohlížejí i na bezpečnost a plynulost silničního provozu po celém území Karlovarského kraje.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, rychlost, radar, Chebsko, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.