středa 12. srpna 2020 Klára

Dnes se v kraji testovalo minimálně, pouhých 71 testů odhalilo sedm nových případů nákazy COVID-19

Z pozitivních testů dnes opět vyšel nejhůře Sokolov. Okres, který měl doposud nejméně nakažených, v posledních třech dnech zaznamenává nejvyšší počet onemocnění v kraji. Dnes tady přibylo pět nových případů. I tak je ale na Sokolovsku zatím počet pozitivních testů nejnižší.

Dnes se testovalo minimálně a v celém kraji provedli zdravotníci pouze 71 testů, což je zhruba polovina oproti předchozím dnům. I tak ale počet nakažených stoupl o sedm případů.

„Pět nových případů je na Sokolovsku a dva na Chebsku, Na Karlovarsku dnes nebyl zaznamenán žádný pozitivní test,“ uvedla mluvčí krajského hygienické stanice Michaela Zajíčková.

Na Chebsku tak mají celkem 113 pozitivních testů, na Karlovarsku 53 případů a na Sokolovsku 30. Celkem bylo v našem kraji provedeno 2311 testů, ze kterých bylo 196 pozitivních.  Bohužel počet testů neznamená počet testovaných, neboť u některých osob byly testy prováděny opakovaně.

„K dnešnímu dni máme 38 osob vyléčených z nemoci COVID-19, což je o pět případů více než včera. V karanténě je aktuálně umístěno 69 osob, což je oproti včerejšku o dva více,“ dodala mluvčí.

Pozitivní je, že dnes nepřibyl ani jeden pozitivní test mezi seniory staršími 65 let. Pět nových případů bylo ve věkové skupině od 25 do 64 let a dva ve věku od 15 do 24 let. Mezi nakaženými je 102 mužů a 94 žen.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky nákaza, COVID-19, karatnténa, hygienická stanice, testování, Karlovarský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.