sobota 15. srpna 2020 Hana

Karlovy Vary už mají první odběrné místo. V kraji je už 23 nakažených

Další odběrná místa vzniknou v Sokolově a Chebu. Hygienici i lékaři žádají obyvatele, aby do odběrných míst nejezdili. Odběry budou provedeny pouze osobám, které určí hygienik, a budou do odběrných míst pozvány. Toto je důležité dodržovat.

Karlovarská hygienická stanice eviduje k dnešnímu dni 23 nakažených osob. Mezi nakaženými je 11 mužů a 12 žen. Místa nákazy u posledních pacientů nejsou známa. "Víme ale, že k nákaze došlo v České republice. Konkrétní místo neznáme. Testováno bylo 220 osob," uvedla mluvčí hygienické stanice Michaela Zajíčková

V Karlových Varech dnes zahájilo činnost odběrové místo, kde se budou provádět ve spolupráci zdravotníků Karlovarské krajské nemocnice a Hasičského záchranného sboru testy na nákazu koronavirem. K nástupu na testování budou vyzývat občany pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Test neprovedou zdravotníci nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.

„Vyzýváme všechny občany nejen z Karlových Varů, ale z celého kraje, aby zbytečně nejezdili k odběrovému místu a nekomplikovali dopravu. Odběr bude proveden těm přijíždějícím lidem, kteří budou k testu určeni přímo pracovníky krajské hygieny, budou na seznamu v odběrném místě a přijedou na telefonickou výzvu. Nikomu jinému test proveden nebude,“ upozornil Josef Mašek, člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice s tím, že do areálu nemocnice bude přijíždějící vpouštět příslušník policie.

Lidé, které hygienici určí k testování, s sebou musí mít osobní doklad ke zjištění totožnosti. V odběrovém místě jim bude proveden rychlotest. Pokud se prokáže nákaza koronavirem, nemocný bude znovu testován pro ověření výsledku.

„Prosíme naše obyvatele, aby skutečně do místa zbytečně nejezdili a respektovali stanovený postup. Jinak by mohli zkomplikovat například výjezd záchranářů, ale i dopravu v centru města. Děkujeme všem za pochopení,“ dodal hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Další odběrová místa se chystají v Sokolově a v Chebu. Fungovat budou ve stejném režimu, jako odběrové místo v krajském městě. Dále zůstávají v provozu dvě odběrové skupiny, které provádějí denně testy přímo v domácnostech na území regionu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koronavir, bezpečnost, Karlovarský kraj, hejtman, nemocnice, rychlostesty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.