sobota 15. srpna 2020 Hana

Karlovarská nemocnice má zásobu respirátorů na patnáct dní

V chebské nemocnici vznikla dětská skupina. Děti zaměstnanců nemocnice hlídají vychovatelky domova mládeže. Plánované zákroky se začnou koncem týdne odkládat. Počet nakažených v Karlovarských kraji se zatím nezvýšil.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice intenzivně jedná o dodávkách ochranných pomůcek jak se státem, tak s dalšími dodavateli. „Máme minimální potřebné množství. Potřebujeme ho navýšit. Dnes jsme obdrželi alespoň zásilku respirátorů od státu, které nám vydrží na 15 dní,“ říká mluvčí nemocnice Vladislav Podracký.

Po uzavření mateřských školek v Chebu vznikla v tamní nemocnici dětská skupina, o kterou se starají pracovnice domova mládeže. „Pomáhají s hlídáním přibližně čtrnácti dětí zaměstnanců a v případě potřeby máme už i zájemce o pomoc z řad studentek Středních zdravotnické školy v Karlových Varech a Chebu,“ pokračuje mluvčí s tím, že dětská skupina bude zítra otevřena i v karlovarské nemocnici.

Co se týká plánovaných zákroků, tak ty zatím v krajské nemocnici odkládány nejsou. „V rámci probíhajících organizačních opatření s tím ale počítáme pravděpodobně již v závěru tohoto týdne,“ dodal Vladislav Podracký.

Podle mluvčí Karlovarské hygienické stanice se zatím počet nakažených v Karlovarském kraji nezvýšil. "Stále zůstává počet devět. Výsledky dalších testů budou v podvečer," uvedla mluvčí hygieny Michaela Zajíčková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky koronavir, bezpečnost, Karlovarský kraj, karanténa, nemocnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.