pondělí 26. září 2022 Andrea

Hygienici evidují o další tisícovku nakažených méně, nemocných covid-19 ubývá v celém kraji

Další podstatné zlepšení situace v souvislosti s nákazou koronavirem zaznamenali v posledním týdnu hygienici v Karlovarském kraji. Počet nemocných covid-19 klesl za posledních sedm dní o dalších tisíc případů a výrazně klesl i počet zemřelých.

„Situace ohledně nemoci covid-19 se již několik týdnů po sobě výrazně zlepšuje ve všech okresech našeho kraje. Momentálně máme 329 nemocných covid-19 v okrese Cheb, 589 v okrese Sokolov a 772 případů evidujeme v okrese Karlovy Vary. Celkem je v Karlovarském kraji aktuálně 1690 nemocných,“ uvádí Michaela Zajíčková, mluvčí krajské hygienické stanice.

Další podstatným ukazatelem vypovídajícím o zlepšující se situaci je i počet osob, kteří v souvislosti s nemoci covid-19 zemřeli. Tady za posledních sedm dní hygienici zaznamenali rovněž výrazný pokles.

„V posledním týdnu to bylo pouze sedm osob, což je oproti předešlým týdnům velmi nízké číslo. V předešlém týdnu totiž v kraji zemřelo 97 lidí, což byl opravdu vysoký počet úmrtí,“ dodala mluvčí.

Celkem tak v Karlovarském kraji zemřelo v souvislosti s nákazou koronavirem 949 lidí. Co se týká provedených testů, tak těch bylo v minulém týdnu provedeno zhruba tisíc, což je ale oproti předešlým týdnům o poznání nižší číslo. Dáno je ale zejména kratším pracovním týdnem a svátečním víkendem. „Během neděle jsme provedli a vyhodnotili 53 testů. Celkem jich už bylo provedeno 136 982. V Karlovarském kraji se od začátku pandemie nemocí covid-19 nakazilo 43 858 lidí a vyléčilo se 41 219 osob,“ dodala Michaela Zajíčková.

Vedle testování probíhá v kraji také očkování a to konkrétně ve třech velkokapacitních centrech v Sokolově, Chebu a Karlových Varech. Dále se očkuje i v menších městech jako například v Mariánských Lázních, Chodově nebo Ostrově a připravuje se otevření míst v Toužimi, Aši a Kraslicích. „V příštích týdnech máme avizovány podstatně vyšší dodávky vakcín Pfizer/BioNTech, plánujeme proto rozšířit mimo jiné provoz očkovacího centra v karlovarské KV Aréně. To bude od 8. dubna otevřeno od 12 do 20 hodin ve všední den a od 8 do 15 hodin o víkendu,“ uvedl uvolněný zastupitel pro oblast zdravotnictví Josef März (nez.).

Vedení kraje je s průběhem očkování ve všech okresech spokojeno a chválí nejen personál zajišťující samotné očkování, ale také praktické lékaře, kteří se aktivně do celého procesu zapojili. „Samozřejmě zásadní roli hraje zodpovědnost všech skupin, které se na očkování mohly registrovat a vakcinaci absolvovaly. Všem, kteří se podílejí na zajištění očkování, bych chtěl poděkovat a doufám, že se i nadále bude dařit za pomoci vakcinace ochránit co největší počet našich občanů,“ dodal Petr Kulhánek (STAN), hejtman Karlovarského kraje.

Karlovarský kraj měl díky mimořádné dodávce vakcín z Německa nejvíce proočkovaných obyvatel v přepočtu na 1000 obyvatel v celé České republice. Očkování probíhá na osmi místech a zapojilo se do něj 112 praktických lékařů. Očkuje se všemi třemi schválenými vakcínami a to Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna. Lidé si ale vakcínu nemohou vybírat. Nicméně platí, že praktičtí lékaři očkují vakcínou AstraZeneca a v očkovacích centrech a místech se očkuje všemi zmíněnými a dodávanými vakcínami.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto archiv

Štítky koronavirus, nákaza, úmrtí, Karlovarský kraj, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.