sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

Vedení nemocnice prošetří slova primáře z Chebu o výběru pacientů

Vedení Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle nějž museli lékaři volit, kterým z pacientů s covidem poskytnou potřebnou intenzivní péči. Posoudí, zda se takový případ skutečně stal a jak se v něm postupovalo, řekl mluvčí KKN Vladislav Podracký.

"Celý případ se prošetří a v případě pochybení se vyvodí odpovídající důsledky," uvedl Vladislav Podracký. Adamec v některých rozhovorech pro média o víkendu uvedl, že dali lékaři přednost 53leté ženě, která potřebovala intenzivní péči, před 85letou pacientkou, která skončila na standardním covidovém oddělení.

"Jistě se nabízí řešení nechávat pacienty nad 85 let v domácí péči a nevozit je do již obsazené nemocnice, ale tato rozhodnutí musí přijít shora. Nebo musí pomoci jiná zařízení mimo kraj. To, jak jsem pochopil z vyjádření MUDr. Uhlíkové (krajské koordinátorky intenzivní péče o covid pacienty), momentálně není možné. Je načase, aby vláda konala a případně vysvětlila občanům Karlovarského kraje, že se zde bude umírat," uvedl Stanislav Adamec i na svém facebookovém profilu.

Poslanec Petr Třešňák (Piráti) odeslal dopis s žádostí ministru zdravotnictví Janu Blatnému (za ANO), kterého informuje o situaci v chebské nemocnici. Tam údajně již nejsou volná intenzivní lůžka a personál musí rozhodovat, komu poskytne...

Chebská nemocnice se na konci minulého týdne dostala na hranici svých možností péče o covidové pacienty. Došla lůžka intenzivní péče a minimum bylo i lůžek pro pacienty s méně závažným průběhem onemocnění covid-19. O víkendu se ale podařilo přesunout asi 14 pacientů do nemocnic v jiných krajích, které měly v tu chvíli volné kapacity.

V chebské nemocnici se situace začíná stabilizovat i proto, že část pacientů převáží do ostatních nemocnic. Pacienti nevyžadující akutní péči překládají zdravotníci do nemocnice v Mariánských Lázních nebo sociálního zařízení Rehos v Nejdku. Další pacienty v posledních dnech převezli do nemocnic v Karlových Varech, Praze a v Plzni. Kvůli nedostatku zdravotníků musela nemocnice dočasně přerušit provoz porodnického oddělení a oddělení šestinedělí. Porody i akutní výkony se směřují do nemocnice v Karlových Varech.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, Cheb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.