sobota 15. srpna 2020 Hana

V Karlovarském kraji byly minulý týden pouze dva pozitivní testy na Covid-19

Ačkoliv ministr zdravotnictví vyhlásil zpřísnění některých hygienických opatření na západě Čech je situace zatím vcelku dobrá. Aktuálně jsou evidováni pouze dva nemocní koronavirem a jedenáct lidí je v karanténě.

„V uplynulém týdnu jsme měli dva pozitivní testy na nemoc Covid-19. Jeden nakažených je v okrese Karlovy Vary a druhý v okrese Sokolov,“ uvedla Michaela Zajíčková, mluvčí Krajské hygienické stanice v Karlových Varech.

Za poslední týden bylo v Karlovarském kraji odebráno a vyhodnoceno 181 testů. Během víkendu se tradičně testovalo málo, v neděli to byly pouze dva testy.

„Celkem jsme již provedli a vyhodnotili 15 825 testů, ze kterých bylo od začátku testování 472 pozitivních,“ dodala mluvčí.

Hygienici poslali v uplynulém týdnu 11 osob do karantény, což velmi pravděpodobně souvisí s již zmiňovanými dvěma případy nákazy. Karlovarský kraj je na tom co se týká nákazy jedním z nejméně zasažených nemocí Covid-19 v České republice.

I přesto je dobré sledovat zpravodajství, neboť jsou některá opatření vyhlašovaná ministerstvy a hygieniky celoplošná, bez rozdílu počtu nakažených v jednotlivých regionech.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, nákaza, Karlovarský kraj, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.